Používání emotek v Chatu

Herní chat neslouží pouze k textové komunikaci. Můžete ho používat i pro spouštění některých speciálních příkazů, jako jsou například “Emotes”. Emotky jsou gesta, postoje a další možné i nemožné věci, které může vaše postava provádět. Emotky se dají spouštět dvěma způsoby:

  • Kliknete na “Chat Configuration and Social Shortcuts” (ikonka se třemi panáčky v pravém dolním rohu chatu) a najedete na “Emotes”. Objeví se vám nabídka emotek. Kliknutím na konkrétní emotku ji spustíte. Pokud kliknete na ikonku připínáčku v pravém horním rohu panelu s emotkami, můžete si ho vytáhnout a umístit kam je libo. Tento způsob však není zrovna nejvhodnější.
    • /emote prikaz (zdlouhavé, vyžaduje dva stisky enteru: potvrzení emotky a odeslání příkazu)
    • /e prikaz (střední cesta, stále vyžaduje dva stisky enteru)
    • ;prikaz (nejlepší varianta: rychlé, stačí jeden stisk enteru pro odeslání příkazu)

Emotky se dají spouštět buď obecně, nebo pro konkrétního člověka. Obecně spustíte emotku tak, že nemáte označenou ničí postavu. Pokud chcete emotkou někomu něco naznačit, označíte jeho postavu myší a spustíte emotku. Existují tři druhy emotek: jednorázové, jednorázové se zakončením a cyklické. Jednorázové spustí jedno gesto/pohyb. Jednorázové se zakončením nechají hráče v nějaké poloze, ze které se lze dostat až hráčovým zásahem. Cyklické spustí nekonečnou sérii pohybů, kterou ukončí až zásah hráče. Emotky se také dělí na běžné a prémiové. Běžné emotky má dostupné každý buď hned od začátku, nebo se dají odblokovat ve hře. Prémiové emotky byly dostupné hráčům, kteří si zakoupili nějakou speciální verzi hry. Daly se také odblokovat na C-store, ale z neznámých důvodů byla tato možnost odstraněna. Prémiové emotky jsou tedy zablokovány, ale neexistuje způsob jak je odblokovat.

Přehled Emotek s příkazy a popisem:

http://sto-forum.perfectworld.com/showthread.php?t=107478