FAQ – Často kladené dotazy

Předmluva !!! Hlavně ji neignorujte a přečtěte si ji !!!

Než začneme s často kladenými otázkami, považujeme za nutné, uvést sem několik základních předpokladů pro hraní Star Trek Online. Možná to někomu přijde směšné, ale podle našich zkušeností s některými hráči to považujeme za nezbytné. Neberte si to prosím osobně.

Ke hraní STO je třeba následujících předpokladů:

 • Schopnost dopracovat se logickými postupy a logickým myšlením k požadovanému cíli.
 • Znalost práce s počítačem v rozumné míře.
 • Znalosti základů angličtiny. Pokud neznáte, tak se neptejte na každé slovíčko v chatu a použijte google překladač (http://translate.google.cz/).
 • Znalosti základů práce na internetu, ovládání internetových prohlížečů a vyhledávačů. Pokud vás někdo odkáže na nějaké stránky (nejčastěji třeba na http://www.stowiki.org), požadovanou informaci najdete tak, že do políčka, vedle kterého je tlačítko s nápisem “Search” (česky “Hledat”), napíšete název mise nebo věci, o které hledáte informace. Potom kliknete na tlačítko “Search”. Tím vyhledáte potenciální články, ze kterých si pak vyberete ten s odpovědí.
 • Znalosti základů práce s diskusním fórem phpBB (Zejména vědět, že pro zobrazení neveřejného obsahu fóra je nutné nejen se registrovat, ale také se i přihlásit).

Pokud některé dotazy nenajdete v často kladených dotazech, můžete se zeptat na fóru v sekci “Diskuze, připomínky, dotazy a jiné, týkající se STO” (viewforum.php?f=16) nebo na flotilním chatu. Pokud ve flotilním chatu neobdržíte hned odpověď, nevztekejte se a nespamujte kanál hláškami typu: “tady je težký se něco dozvědět, starší hráči a veteráni kašlou na nováčky, chtělo by to konkurenci, kde si váží hráčů a podobně”. Uvědomte si, že nikdo z hráčů nemá žádnou povinnost odpovídat na dotazy. Je to na dobré vůli každého. Není zrovna příjemné denně odpovídat na stovky neustále se opakujících dotazů, zvlášť když jsou na ně odpovědi uvedeny na flotilních stránkách a na fóru a nevědomost dotazovatele spočívá jen v jeho lenosti a pohodlnosti sledovat tyto zdroje a zkusit si odpověď sám najít. Každého nebaví trávit celý herní čas u chatu odpovídáním na takovéto dotazy. Když se chodí STF nebo PvP, také není zrovna jednoduché hned odpovídat. A když se někdo snaží odpovědět na každý dotaz a zrovna vám nepodá vyčerpávající odpověď, místo toho vás odkáže na fórum, popřípadě jiné stránky, abyste si to tam našli sami, není vhodné nazývat ho hned arogantním a povýšeneckým člověkem. Velení a veteráni MAJÍ TAKÉ PRÁVO HRÁT, A NE JEN ODPOVÍDAT NA DOTAZY! Proto jsem pro vás připravil tento článek s nejčastěji kladenými otázkami.

Nikdo po vás nechce, abyste tento článek znali nazpaměť. Jen bychom si přáli, abyste si tu zkusili najít odpověď dříve, než začnete pokládat hloupé dotazy a následně se vztekat, že vám na ně nikdo neodpovídá. Děkujeme za pochopení.

Obsah

Flotilní záležitosti

Herní měny

Zkratky

Herní principy

Předměty a vybavení

Bridge Officer systém

Duty Officer systém

Otázky typu “Kde je … ?”

Mise a eventy

Mail, inventář, banka, exchange

Ovládání a nastavení

Ostatní

Často kladené dotazy

Flotilní záležitosti

 • Jak se stanu členem některé z divizí Společenství Československých Flotil?
  http://www.startrekonline.cz/?p=350

  Poté, co se stanete členem flotily, je nutné přečíst si pravidla (nejen přečíst, ale i se jimi řídit) na flotilních strákách a registrovat se na fóru (je nutné sledovat dění na fóru) pokud možno stejným nickem, jako je vaše account name v STO (část za zavináčem). Pokud se nezaregistrujete stejným nickem, dejte si ho alespoň do podpisu, aby bylo zřejmé, o koho se jedná.Flotilní stránky: http://www.startrekonline.cz
  Flotilní fórum: http://forum.startrekonline.czPo přijetí do flotily si zkontrolujte, zda jste opravdu členy “Czechoslovak Fleet 1st Division”, “Czechoslovak Fleet 2nd Division” nebo “Czechoslovak House”. Pokud totiž žádáte o vstup do flotily na kanále CZSK, může se stát, že vám pošle pozvánku někdo z jiných flotil vzniknuvších po spuštění free to play. Některé z nich jsou tvořeny odpadlíky vyloučenými od nás. S těmito flotilami však nemáme nic společného.Obzvláště upozorňujeme na Czecho-Slovak Fleet, která s námi sice NEMÁ a NECHCE mít nic společného, ale i přesto na jednoznačnou žádost o invite jmenovitě a přímo do naší flotily zásadně zvou lidi k sobě. Většina takových hráčů je nová a nezasvěcená, proto pozvánku přijme. Takto přijatého hráče tedy informujeme, že není v té flotile, ve které chtěl být. Tento logický postup však Czecho-Slovak Fleet nazývá svinstvem, špinavostí a přebíráním hráčů. Proto se po přijetí prosím ujistěte, že jste v Czechoslovak Fleet 1st Division, Czechoslovak Fleet 2nd Division nebo Czechoslovak House a ne jinde (toto provedete přes ctrl+g a zde uvidíte název flotily). Je také možné, že se vás budou snažit odradit od vstupu k nám pomlouváním a špiněním naší flotily. Nenechte se zmást velmi podobným názvem nebo jejich lživou propagandou. Můžeme jen spekulovat, proč si zvolili tento název, ale Czecho-Slovak Fleet NENÍ Czechoslovak Fleet. Žádejte tedy o vstup raději přes social panel, viz návod: http://www.startrekonline.cz/?p=350

  Zda je z jejich strany špinavost nabírat hráče, kteří žádají o vstup vysloveně k nám, nebo z naší strany špinavost informovat takto nabrané hráče, že nejsou ve flotile, ve které chtěli být, o tom už si každý může udělat obrázek sám. Metodika náboru některých flotil je zarážející.

  Pro pobavení … jejich varování před naší flotilou:
  http://czechoslovakfleet.707.cz/forum/viewtopic.php?f=17&t=302
  O pravdivosti / nepravdivosti jejich tvrzení si můžete udělat názor sami.

 • Jak zjistím, že jsem ve flotile a v jaké jsem flotile?
  Klikněte na ikonu “Your Fleet” (v ovládací liště pod minimapou, druhá ikona zprava) nebo stiskněte klávesovou zkratku Ctrl + G. Otevře se vám okno flotily, v jehož horní části máte velkým písmem název flotily.
 • Chci vstoupit do některé z divizí Společenství Československých Flotil, ale už jsem v jiné flotile. Jak z ní ven?
  Klikněte na ikonu “Your Fleet” (v ovládací liště pod minimapou, druhá ikona zprava) nebo stiskněte klávesovou zkratku Ctrl + G. Otevře se vám okno flotily. Přepněte se do záložky “Roster” a v pravém dolním rohu klikněte na tlačítko “Leave”.
 • Jak někoho pozvu do flotily?
  V chatu klikněte na jeho nick pravým tlačítkem myši a zvolte “Invite to fleet”. Další možností je otevřít okno flotily (v ovládací liště pod minimapou, druhá ikona zprava – “Your Fleet” nebo klávesová zkratka Ctrl + G), v záložce “Roster” kliknout dole na tlačítko “Invite”, do dialogu vložit celý nick hráče hráče a potvrdit. Právo na invite do flotily má pouze velení a hráči ve flotilní hodnosti Senior Member.
 • Můžu si vzít nějaké předměty z flotilní banky?
  Výběr předmětů z flotilní banky je zpracován v pravidlech Společenství Československých Flotil.
 • Chci se registrovat na flotilním fóru, ale nepřišel mi potvrzovací mail.
  Tento problém má dvě vysvětlení. Buď jste zadali chybně mailovou adresu, nebo byl potvrzovací mail rozpoznán antispamovým filtrem vaší mailové schránky jako spam. Je tedy třeba podívat se do spamu.
 • Kde je flotilní základna?
  Flotilní základny se nacházejí v Eta Eridani Sector Blocku. Federační flotilní základna je ve “Federation Fleet System”, klingonská základna je v “Klingon Fleet System”. Romulané vlastní základnu nemají. Používají federační nebo klingonskou flotilní základnu v závislosti na zvoleném spojenci. Do flotilní základny se lze dostat pomocí transwarpu z vašeho transwarp menu (ovládací lišta na levé straně minimapy, druhá ikona shora nebo stiskem klávesy “T”). Na flotilní základnu se rovněž můžete dostat z hangáru flotilní ambasády interakcí s raketoplánem, z flotilního dilithiového dolu přes traffic control, nebo z flotilní věže v Dysonově sféře taktéž přes traffic control.
 • Kde je flotilní ambasáda?
  Flotilní ambasáda se nachází na planetě New Romulus. New Romulus leží v New Romulus Systému v Tau Dewa Sector Blocku. Do ambasády se můžete transportovat přímo z oběžné dráhy planety, nebo do ní vstoupit z povrchu planety (velká brána ve Staging Area). Na flotilní ambasádu se rovněž můžete dostat z transportéru flotilní základny nebo přes traffic control flotilní věže v Dysonově sféře.
 • Kde je flotilní dilithiový důl?
  Flotilní dilithiový důl leží v Beta Ursae Sector Blocku. Najdete ho na mapě pod názvem “Dilithium Mine Fleet Holding”. K dilithiovému dolu se můžete dostat také z transportéru flotilní základny nebo přes traffic control flotilní věže v Dysonově sféře.
 • Jak se dostanu na flotilní věž v Dysonově sféře?
  Jednou z možností je letět do Dysonovy sféry. Tam se dostanete bránou, která je poblíž Jouret Systému. Ten leží v Azure Sectoru v Tau Dewa Sector Blocku. Po příletu se nacházíte v Allied Zone. Pokud dosáhnete na Tier I v Dyson Joint Command reputaci, můžete do Allied Zone přiletět i transwarpem. Leťte na severní okraj mapy a po interakci se dostanete ke věži. Rovněž je možné použít přímý transwarp z vaší transwarp nabídky (ovládací lišta na levé straně minimapy, druhá ikona shora nebo stiskem klávesy “T”), transportér na flotilní základně, raketoplán v hangáru na flotilní ambasádě nebo traffic control flotilního dilithiového dolu.
 • Jak se můžu podílet na stavbě flotilních držav nebo na flotilních speciálních projektech?
  Abyste se mohli zapojit do stavby flotilních držav nebo do speciálních projektů, musíte mít flotilní hodnost Member a vyšší. Pokud chcete přispívat, klikněte na ikonu “Your Fleet” (v ovládací liště pod minimapou, druhá ikona zprava) nebo použijte klávesovou zkratku Ctrl + G. Otevře se vám okno flotily, kde se přepněte do záložky “Holdings”. V levém menu si můžete vybrat jednu z flotilních držav. Pak jen stačí vybrat si v dané državě projekt, do kterého chcete přispět. Pokud není určeno jinak, je do flotilních projektů doporučeno přispívat podle priorit v topicu viewtopic.php?f=5&t=640. O tom, jaké projekty se budou spouštět, rozhoduje velení flotil. Informace o stavu flotilních držav můžete najít ve článku http://www.startrekonline.cz/?p=1617.
 • Co budu mít z přispívání do projektů ve flotilních državách?
  Za veškeré suroviny, kterými přispějete do flotilního projektu, vás hra okamžitě odmění příslušnou sumou fleet creditů závislou na kvalitě a kvantitě vaší investice.
 • Jak probíhají nákupy z flotilních obchodů?
  Flotilní obchody se nacházejí na flotilních državách. Nakupovat ve flotilních obchodech může každý člen flotil ve flotilní hodnosti Member a vyšší. Členové Czechoslovak Fleet 2nd Division, kteří mají zájem o nákup flotilního vybavení, jímž tamější flotilní obchody ještě nedisponují, mohou být pozváni na flotilní državu Czechoslovak Fleet 1st Division a požadované vybavení nakoupit tam. Princip meziflotilních nákupů je podrobněji rozebrán zde: http://www.startrekonline.cz/?p=4330

Herní měny

 • K čemu jsou ZENy a jak je získám?
  ZENy jsou prémiovou herní měnou sloužící k nákupu prémiového obsahu v C-store. Lze je nakoupit buď pomocí kreditní karty, pay pal, případně jiné platební metody za reálné peníze, nebo vyměnit ve hře za rafinované dilithium na dilithium exchange. Gold membeři a Lifetime hráči dostávají měsíčně 500 ZENů. ZENy jsou společné pro všechny postavy na účtě.
 • K čemu je dilithium a jak ho získám?
  Dilithium slouží ve hře jako měna k nákupu lodí, předmětů vyšší kvality, k urychlování cratingu nebo jako surovina pro doff assignmenty, projekty flotilních držav a některé projekty reputací. Dilithium je možné získat mnoha způsoby. Získáte ho plněním daily misí, účastí na STF (Special Task Force misích), účastí na eventech, fleet akcích, plněním duty officer misí, reputačních projektů, splněním daily mise “Asteroid Mining” specializované na těžbu dilithia, těžbou ve flotilním dilithiovém dole, výměnou marek pomocí projektů svázaných s konkrétní reputací, … Většinou ho získáte ve formě dilithiové rudy, kterou je potřeba rafinovat. Rafinace se provádí v inventáři v záložce “Assets” kliknutím na tlačítko “Refine Dilithium”. Denní limit rafinace je 8000 dilithia. Pokud jste 800 Day Veteran nebo Lifetime Member, můžete splněním DOFF mise v akademii rafinovat o 1000 dilithia více. Flotilní dilithiový důl rovněž nabízí možnost rafinace nad rámec denního limitu o 500 dilithia. Více o dilithiu na http://www.stowiki.org/Dilithium
 • K čemu jsou Omega Marks a jak je získám?
  Omega Marks slouží jako jedna ze surovin potřebných pro Task Force Omega reputation systém. Získáváte je chozením Special Task Force misí, plněním borgských red alert eventů v sector space nebo plněním misí v Defera Invasion Zone. Rovněž je možné získat je během některých speciálních eventů.
 • K čemu jsou Nukara Marks a jak je získám?
  Nukara Marks slouží jako jedna ze surovin potřebných pro Nukara Strikeforce reputation systém. Získáváte je chozením Vault: Ensnared, Azure Nebula Rescue, Crystalline Catastrophe, Nukara Prime: Self Destructive Tendencies a Nukara Prime: Transdimensional Tactics. Další možností je plnění daily mise v Tau Dewa Sector Blocku – Tholian Red Alert Event. Nukara Marky lze také získat za jakoukoliv misi na Nukara Prime. Rovněž je možné získat je během některých speciálních eventů.
 • K čemu jsou Romulan Marks a jak je získám?
  Romulan Marks slouží jako jedna ze surovin potřebných pro New Romulus reputation systém. Získáváte je chozením Vault Shuttle Eventu, Vault: Ensnared, Azure Nebula Rescue, Mine Trap, Atmosphere Assault a Defend Rh’Ihho Station. Další možností je plnění daily misí v Tau Dewa Sector Blocku – Tau Dewa Sector Patrol a Tholian Red Alert Event. Romulan Marky lze také získat za jakoukoliv misi na New Romulu. Rovněž je možné získat je během některých speciálních eventů.
 • K čemu jsou Dyson Sphere Marks a jak je získám?
  Dyson Sphere Marks slouží jako jedna ze surovin potřebných pro Dyson Joint Command reputation systém. Získáváte je chozením fleet akcí Storming the Spire, The Breach a plněním veškerých mísí a některých duty officer assignmentů v Dysonově sféře. Rovněž je možné získat je během některých speciálních eventů.
 • K čemu jsou Undine Marks a jak je získám?
  Undine Marks slouží jako jedna ze surovin potřebných pro 8472 Counter-Command reputation systém. Získáváte je chozením misí Viscous Cycle, Undine Assault, Undine Inflitration, plněním úkolů ve Space Battlezone v Dysonově sféře a některých duty officer assignmentů tamtéž. Rovněž je možné získat je během některých speciálních eventů.
 • K čemu jsou Fleet Marks a jak je získám?
  Fleet Marks slouží jako jedna ze surovin pro projekty flotilních držav. Pokud jste členem flotily, můžete se účastnit fleet akcí a eventů, za které získáte Fleet Marks. Dostanete se k nim přes PvE nabídku (klikněte na ikonu “PvE Queues” v ovládací liště pod minimapou, třetí ikona zprava) a přihlašte se do fronty u jedné z misí, které jako reward nabízejí Fleet Marks. Fleet Marks můžete dostat i za plnění Easy, Medium a Hard misí proti Borgům na Defeře nebo proti Tholianům na Nukaře. Další možností je plnit daily mise na běžné fleet akce. Fleet Marks také můžete dostat za splnění některých eventů na Romulan / Nukara / Dyson Sphere / Undine Marks. Pomocí příslušných Duty Officer assignmentů také můžete získat Fleet Marks výměnou za část svých commendation xp dané kategorie. Rovněž je možné získat je během některých speciálních eventů.
 • K čemu jsou Fleet Credits a jak je získám?
  Fleet Credits je speciální měna sloužící k nákupu nejvzácnějších Ultra Rare předmětů ve flotilních obchodech, které poskytují flotilní državy. Tyto předměty není možné získat jiným způsobem. Fleet Credits získáváte investováním surovin do flotilních projektů flotilních držav. Hodnotu investovaných surovin hra přepočítá na Fleet Credits, které okamžitě obdržíte. Za Fleet Credits se rovněž dají získat flotilní lodě, které není možné sehnat jinde. O efektivním vydělávání Fleet Credits v top level flotile najdete více informací zde: http://www.startrekonline.cz/?p=4256
 • K čemu je Gold Pressed Latinum a jak ho získám?
  Gold Pressed Latinum je zvláštní herní měna. Občas je potřeba ke splnění některých Duty Officer misí, dají se za ni koupit latiniové trofeje pro výzdobu vašeho lodního interiéru a holoemitory, které vaši loď/postavu dočasně holograficky zamaskují do podoby jiné lodi/postavy (podle zvoleného modelu holoemitoru). Také ji někdy můžete využít k dokončení misí. Gold Pressed Latinum se získává hraním hry zvané Dabo, z Duty Officer assignmentů nebo prodejem vzácných konzolí ferengským sběratelům.
 • K čemu jsou Lobi Crystaly a jak je získám?
  Lobi Crystaly jsou zvláštní druh měny, který slouží k nákupu nejrůznějších věcí z Lobi Crystal Consortium. Získáte je otevíráním Lock Boxů, přičemž z každého Lock Boxu vám může vypadnout 4 – 50 Lobi Crystalů v závislosti na druhu lock boxu viz http://www.stowiki.org/Lobi. Lock Boxy lze otevírat pouze pomocí tzv. Master Keys, které se dají koupit buď v C-Store za ZENy, nebo předražené na exchange za energy credity. Minimální množství Lobi Crystalů se dá taktéž získat během rerun eventů featured episod. Jednou možností eventu je, že v každé z nich je ukryt jeden Lobi Crystal. Tyto Lobi Crystaly můžete získat pouze jednou. Další možností eventu je získat stanovenou sumu Lobi Crystalů za znovusplnění jakékoliv featured episody na jedné z postav na vašem účtě jednou za 20 hodin. Pokud si za Lobi Crystaly chcete něco koupit, stačí je použít přímo v inventáři, popřípadě navštívit ferengského vendora na Drozana Station.
 • Jdou poslat energy credity z jedné postavy na druhou?
  Aby se mohly převést energy credity z jedné postavy na druhou, je třeba, aby se oba účastníci převodu setkali na jednom místě. Stačí kliknout na druhou postavu pravým tlačítkem a převést energy credity přes trade okno. Pokud chcete energy credity převádět z jedné své postavy na jinou svou postavu, je k tomu potřeba prostředník, tzn. hráč, kterému první vaše postava energy credity předá, vy se relognete na druhou postavu, a od prostředníka obdržíte energy credity zpět. Pokud máte odemčenou account banku, můžete s její pomocí převádět energy credity z jedné postavy na druhou v rámci jednoho účtu.
 • Jdou poslat fleet credity z jedné postavy na druhou?
  Ne, nejdou. Na každé postavě je třeba vydělávat samostatně.
 • Jde poslat dilithium z jedné postavy na druhou?
  Dilithium je neobchodovatelná měna. Hráči si ho tudíž mezi sebou nemůžou posílat. Dá se však poslat z jedné postavy na druhou v rámci jednoho účtu. Stačí, když dáte příslušnou sumu dilithia, kterou chcete poslat, jako nabídku na koupi ZENů na dilithium exchange. Nabídku nastavte na 25 dilithia za 1 ZEN. Tento kurz je ten nejméně výhodný, jaký lze nastavit, a proto vaši nabídku nikdo nepřijme. Takto vystavenou nabídku vzápětí zrušte. Suma z nabídky se přesune na vaše exchange konto společné pro všechny vaše postavy. Potom už se jen stačí relognout na jinou postavu a stáhnout si z exchange konta příslušnou sumu dilithia.
 • Jdou poslat lobi crystaly z jedné postavy na druhou?
  Lobi crystaly jdou převádět pouze mezi postavami v rámci jednoho účtu, a to pouze prostřednictvím account banky. Musíte v ní tedy mít otevřené sloty.
 • Jdou poslat Fleet/Omega/Romulan/Nukara/Dyson Sphere/Undine marky z jedné postavy na druhou?
  Ne, nejdou. Na každé postavě musíte provádět grind samostatně.

Zkratky

 • Co je to NPC?
  Non Player Character … jinými slovy počítačem řízení panáčci, kteří vám zadávají úkoly nebo se kterými bojujete.
 • Co se dělá v PvE?
  PvE = Player versus Environment, česky hráč proti prostředí. V PvE tedy bojujete proti počítačem řízeným NPC a to buď sami, s počítačem řízenými společníky nebo kooperačně s dalšími hráči.
 • Co se dělá v PvP?
  PvP = Player versus Player, česky hráč proti hráči. V PvP tedy proti sobě bojují hráči.
 • Co znamená BOFF/DOFF?
  BOFF = bridge officer
  DOFF = duty officer
 • Co znamená ESD/DS9?
  ESD = Earth Spacedock
  DS9 = Deep Space 9
 • Co znamená BoP?
  BoP = Bird of Prey
 • Co je to STF?
  STF je Special Task Force. Jsou to mise pro pět lidí proti borgům, které se vám zpřístupní od levelu 45. Slouží pro grind předmětů a Omega Marks, za které si v Task Force Omega Reputation pořizujete very rare end game equip.
 • Co znamenají zkratky IGE, ISE, KAGE a podobné?
  Jedná se o zkratky používané na chatu při skládání týmu na Special Task Force mise. Jednotlivé STF byly se spuštěním Season 7 přejmenovány, avšak zkratky už byly natolik zažité, že se nadále běžně používají.
  IGN

  • Infected Ground Normal
  • Současný název – Infected: Manus

  IGE

  • Infected Ground Elite
  • Současný název – Infected: Manus (Elite)

  ISN

  • Infected Space Normal
  • Současný název – Infected: The Conduit

  ISE

  • Infected Space Elite
  • Současný název – Infected: The Conduit (Elite)

  CGN

  • The Cure Groud Normal
  • Současný název – The Cure Applied

  CGE

  • The Cure Ground Elite
  • Současný název – The Cure Applied (Elite)

  CSN

  • The Cure Space Normal
  • Současný název – The Cure Found

  CSE

  • The Cure Space Elite
  • Současný název – The Cure Found (Elite)

  KAGN

  • Khitomer Accord Ground Normal
  • Současný název – Khitomer in Stasis

  KAGE

  • Khitomer Accord Ground Elite
  • Současný název – Khitomer in Stasis (Elite)

  KASN

  • Khitomer Accord Space Normal
  • Současný název – Khitomer Vortex

  KASE

  • Khitomer Accord Space Elite
  • Současný název – Khitomer Vortex (Elite)

  HGN

  • Hive Ground Normal
  • Současný název – Into the Hive

  HGE

  • Hive Ground Elite
  • Současný název – Into the Hive (Elite)

  HSN

  • Hive Space Normal
  • Současný název – Hive Onslaught

  HSE

  • Hive Space Elite
  • Současný název – Hive Onslaught (Elite)

Herní principy

 • Kde/Jak seženu novou loď?
  Po dosažení každého 10. levelu a rozdělení požadovaného počtu skill pointů budete povýšeni do nové hodnosti. V souvislosti s tím dostanete úkol – FED: jít k Admirálovi Quinnovi na Earth Spacedock, KDF: jít ke kancléřovi J’mpokovi do Great Hall na Qo’nosu ve First City, ROM: jít za admirálem Kererekem na New Romulus na velitelství. Přidělí vám zdarma token na loď. Potom zajdete do shipyardu na ESD (FED) / do shipyardu na oběžné dráze Qo’nosu (KDF) / do shuttlebay na velitelství New Romulu (ROM), kde si novou loď vyberete. Token na loď dostáváte zdarma až do levelu 40. Na levelu 50 (hodnost Vice Admiral / Lieutenant General) už lze koupit pouze loď za ZENy. Nové lodě můžete rovněž získat z některých flotilních držav, z lock boxů, za lobi crystaly nebo ve výjimečných případech jako rewardy za mise.
 • Koupil jsem si novou loď, ale nezobrazuje se mi v nabídce.
  Když si zakoupíte novou loď, je třeba na ni přestoupit. Jednou z možností je dojít si za příslušným NPC (má nad sebou ikonku lodě se šipkami) v shipyardu (na kterékoliv vesmírné stanici) a nastavit si ji jako aktuální tlačítkem “Ready Starship”. Druhou možností je přepnout si loď přímo, což můžete udělat v system space social zónách nebo v sector space. Stiskněte klávesu “U”, přepněte se do okna lodi, v záložce “Status” klikněte na tlačítko “Switch Starship” a ze seznamu lodí vyberte tu, na kterou chcete přestoupit. Vaše aktuální loď odwarpuje pryč a přiletí nová, kterou jste zvolili.
 • Dá se loď prodat, nebo vyměnit za jinou?
  Lodě, které vlastníte, se nedají ani prodat, ani vyměnit za jinou. Pokud se některé ze svých lodí chcete zbavit, musíte ji vyhodit. Toto neplatí pro lodě stále zabalené v reward boxech, které nejsou boundlé.
 • Jak se zbavím lodi, kterou už nepotřebuji?
  Pokud chcete vyhodit loď, kterou už nepotřebujete, nesmíte ji mít nastavenou jako aktuální. V shipyardu (na kterékoliv vesmírné stanici) u příslušného NPC (má nad sebou ikonku lodě se šipkami) ji pak vyberte a klikněte na tlačítko “Discharge”. Objeví se dialog, do kterého musíte napsat úplné jméno vaší lodi podle předepsaného vzoru, tzn. když se vaše loď jmenuje “U.S.S. Loď”, musíte tam napsat “u.s.s. loď”. Je to pojistka, aby omylem nedošlo k vyhození lodi.
 • Jak se dostanu na můstek/do interiéru své lodi/raketoplánu?
  V pravém dolním rohu minimapy máte šipku, kterou rozklikněte a zvolte “Visit Starship Bridge” (pro vstup na můstek lodi) nebo “Visit Shuttle Bridge” (pro vstup na můstek raketoplánu).
 • Do kterých skillů je nejlepší investovat skill pointy?
  Tohle téma je silně individuální. Záleží na povolání vaší postavy, třídě lodi a stylu boje, který používáte. Nejefektivnější je, když si v popisu skillu přečtete, k čemu daný skill slouží. Vyladění skillů je dlouhodobější záležitostí. Více o skillech na http://www.stowiki.org/Skill
 • Špatně jsem si na své postavě rozložil skilly, jde to resetovat?
  V případě, že nejste spokojeni se svým rozložením skill pointů, musíte podstoupit tzv. respec. K tomu je třeba zakoupit Captain Retrain Token na C-store. S takto získaným tokenem si můžete zajít ke skill trainerovi třeba na Earth Spacedock a provést reset skillů. Pozor, skill trainer a bridge officer skill trainer jsou dvě rozdílné věci!
 • Chci si přejmenovat postavu, jde to?
  Jméno postavy se skládá ze dvou částí: [email protected] Handle je jméno vašeho uživatelského účtu a běžně změnit nejde. Character_name je jméno, jakým se vaše postava zobrazuje ostatním hráčům ve hře a v chatu. Na přejmenování postavy je nutné zakoupit si na C-store Captain Rename Token. Po zakoupení tokenu lze přejmenovat postavu po přihlášení v obrazovce výběru charakterů.
 • Chci si přejmenovat loď, jak to mám udělat?
  Stiskněte “U” a v okně lodě klikněte na ikonu s tužkou vlevo od názvu lodi. První přejmenování je zdarma, další stojí energy credity.
 • Jde změnit povolání/rasa/pohlaví postavy?
  Jakmile si založíte postavu, jmenované parametry už nelze změnit.
 • Je možné přidat si další možnosti transwarpu?
  Další možnosti transwarpu postupně dostáváte za zvyšování ranků za Diplomatic (FED)/Marauding (KDF) commendation expy. Další možností je zakoupení transwarp cívek v Dilithium Store nebo na exchange a jejich následné použití. Pro cestování do nejrůznějších lokalit můžete také použít transwarp bránu na flotilní základně. Možnosti transwarpu se dají přidat i přes dosažení dané úrovně v některých reputacích, nebo dosažením vyšších úrovní u některých flotilních držav.
 • Občas dostanu nějakou accolade, k čemu to je?
  Ve flotile říkáme Accolades čokolády. Čokolády získáváte za nejrůznejší zásluhy ve hře. Splněním některých čokolád můžete získat titul, pasivní bonusy, trofeje pro vystavení v lodním interiéru a některé další věci. Za každou čokoládu dostanete příslušný počet bodů. Někteří hráči, kteří už ve hře dosáhli všeho, čeho se dosáhnout dá, se zabývají plněním čokolád. Takovým lidem říkáme čokoládaři. Může se stát, že vás nějaký čokoládař požádá o pomoc při plnění čokolád. Více o čokoládách na http://www.stowiki.org/Accolades
 • Kde/Jak se hraje Dabo?
  Herní stůl na Dabo najdete buď na Deep Space 9 v Quarkově baru, na stanici Drozana Station, v baru ve městě Paradise na planetě Nimbus, na Rise v hotelu v summer resortu nebo v lodním interiéru lodě Ferengi D’Kora Marauder. Dabo se hraje tak, že si nastavíte jeden nebo více slotů, na které můžete vsadit maximálně 100 energy creditů/latinia. Výše výhry závisí na výši vsazené částky a kombinaci slotů, která padne. Můžete používat například kombinaci {11,2,22}, se kterou je možné vyhrát úplné maximum. Více o Dabu na http://www.stowiki.org/Dabo
 • Jak ukázat nějaký předmět v chatu?
  Stačí podržet CTRL a kliknout na daný předmět v inventáři, nebo předmět přetáhnout do chatu.
 • Jak funguje Need/Greed/Pass lootování?
  Při společných akcích s ostatními hráči v týmu funguje u sebrání předmětů o vzácnosti Uncommon a vyšší Need/Greed/Pass lootování. Výběrem jedné ze tří voleb dáváte najevo, jak moc o daný předmět stojíte.

  • Need – Zadávejte, pokud předmět opravdu chcete. Když je více než jeden zájemce, všem členům týmu, kteří zadali “Need”, je vygenerováno náhodné celé číslo z intervalu <1; 100>. Komu padne nejvyšší, získává předmět.
  • Greed – Zadávejte, pokud předmět chcete jen v případě, že o něj nestojí nikdo jiný. Když nikdo nezadá “Need”, a více než jeden zájemce zadá “Greed”, je vygenerováno náhodné celé číslo z intervalu <1; 100>. Komu padne nejvyšší, získává předmět.
  • Pass – Zadávejte v případě, že o předmět nestojíte.
 • Borgové se pořád adaptují na moje zbraně. Co mám dělat?
  Borgové se přizpůsobí příchozímu poškození z vašich zbraní. Proto je nutné měnit jejich frekvenci. K tomu je třeba používat remodulaci. Remodulaci lze provést třemi způsoby:

  • Frequency Remodulator – základní remodulátor, lze vyrobit v lodním replikátoru (otevřít inventář, tlačítko “Replicator”), umístit do device slotu a používat jako abilitu. Tento remodulátor je pomalý.
  • Fractal Remodulator – pokročilý remodulátor, lze vycraftit u vendora v Defera Invasion Zone za samply, které padají ze zabitých borgů. Umístíte ho do device slotu a používáte jako abilitu. Tento remodulátor je středně rychlý.
  • Integral Frequency Remodulator – integrovaný remodulátor, který obdržíte jako abilitu při plném M.A.C.O./Honor Guard/Omega Force ground setu. Výhodou je, že nezabírá device slot. Tento remodulátor je nejrychlejší.
 • Stojíme s kamarádem na stejném místě, ale nevidíme se. Jak je to možné?
  V STO jsou všechny lokace dělené do tzv. instancí z důvodu přetížení dané lokace, které by způsobilo například lagování a další nepříjemné věci. Každá lokace má tedy několik svých instancí, které mají omezený maximální počet přítomných hráčů. Když se jedna instance přiblíží maximálnímu počtu hráčů, vytvoří se další instance, kam jsou směrováni nově příchozí hráči. Ve výsledku tedy můžete stát na stejném místě a nevidět se, protože jste každý v jiné instanci. Pokud k tomu dojde, musíte se pro setkání oba přesunout do stejné instance. Stačí se tedy dohodnout, ve které instanci se sejdete. Nad minimapou máte název lokace, ve které se právě nacházíte. Kliknete na něj levým tlačítkem myši, zvolíte “Change instance”, vyberete číslo instance, na kterém jste se dohodli, a potvrdíte.

Předměty a vybavení

 • Jaký typ zbraně/druh energie, armor, kit, motor, štít, deflektor, warp jádro nebo konzole je nejlepší?
  Neexistuje nejlepší typ zbraně ani druh energie, ani jakéhokoliv jiného vybavení. Každý typ zbraně je určen pro specifický styl boje a každý druh energie má své specifické výhody. Stejně tak je tomu i u lodního vybavení, které je také závislé na třídě lodi. Používání typů zbraní a druhů energie i lodního vybavení je individuální záležitostí. Zkráceně řečeno, záleží na tom, co vám nejvíc vyhovuje. Chce to vyzkoušet. DŮLEŽITÉ: Je vhodné přečíst si informace o dané zbrani/energii, armoru, motoru, štítu, deflektoru, warp jádru nebo konzoli v popisu předmětu. Tím hodně zjistíte. Více o konkrétních typech běžných zbraní a druzích energií můžete najít v článku http://www.startrekonline.cz/?p=945. O různých druzích běžných armorů si můžete přečíst na http://www.startrekonline.cz/?p=1171, o kitech na http://www.startrekonline.cz/?p=4747 a běžné lodní vybavení je rozebráno v článku http://www.startrekonline.cz/?p=1424.
 • Sčítají se vlastnosti stejných konzolí?
  Pokud vybavíte loď dvěma nebo více stejnými konzolemi, jejich vlastnosti se sčítají. Platí zde však zákon klesajícího výnosu, aneb každá další přidaná konzole stejného typu bude mít ve výsledku o něco nižší účinek.
 • K čemu je Computer Core Fragment a jak ho získám?
  Computer Core Fragment padal z True Way lodí v daily misi Defense Contract, kterou lze nabrat v Alhena Systemu v Eta Eridani Sector Blocku. Když jste jich nashromáždili 10, otevřela se vám další daily mise, kterou jste nabrali od svého kontaktu v neutrální zóně (FED – Franklin Drake, KDF – K’men, ROM – Franklin Drake/K’men podle zvoleného spojence). Po dokončení této mise bylo třeba opět nashromáždit 10 Computer Core Fragmentů, aby se vám znovu otevřela. Od spuštění Legacy of Romulus však tyto předměty z nějakého důvodu už nepadají.
 • K čemu je Borg Neural Processor a jak ho získám?
  Borg Neural Processor padá z elitních Special Task Force misí a používá se jako jedna ze surovin do projektů Task Force Omega reputace na získání MkXII Very Rare vybavení. Může padnout i z reward boxu za naplnění reputačního projektu.
 • K čemu je Voth Cybernetic Implants a jak ho získám?
  Voth Cybernetic Implants padá z elitních Storming the Spire a The Breach fleet akcí a ze závěrečné části Ground Battlezone v Dysonově sféře. Používá se jako jedna ze surovin do projektů Dyson Joint Command reputace na získání MkXII Very Rare vybavení. Může padnout i z reward boxu za naplnění reputačního projektu.
 • K čemu je Isomorphic Injections a jak ho získám?
  Isomorphic Injections padá z elitních Viscous Cycle, Undine Assault a Undine Infiltration misí a ze závěrečné části Space Battlezone v Dysonově sféře. Používá se jako jedna ze surovin do projektů 8472 Counter-Command reputace na získání MkXII Very Rare vybavení. Může padnout i z reward boxu za naplnění reputačního projektu.
 • Co mám dělat s Defeated Changeling?
  Pokud ve hře porazíte nějakého měňavce (Foundera), zajmete ho do schránky, čímž získáte předmět Defeated Changeling. Můžete ho vyměnit za dilithium u Security Officera (FED: ESD, SB-39 Sierra, K-7. KDF: First City, Ganalda Station. Společné: Deep Space 9, Fleet Starbase) prostřednictvím duty officer assignmentu Deliver Defeated Changeling to Starfleet Security (FED) / Deliver Defeated Changeling to Klingon Intelligence (KDF).
 • Kde seženu Crystalline Shard?
  Crystalline Shard padá po úspěšném dokončení Crystalline Cataclysm fleet akce, ale pouze během Crystalline Cataclysm eventu. Jeho konání bývá oznámeno v event kalendáři, na oficiálním webu hry a na našem flotilním fóru. Je tedy vhodné sledovat tyto zdroje.
 • Kde seženu Multidimensional Transporter?
  Multidimensional Transporter padá po úspěšném dokončení Mirror Invasion, která probíhá pouze během Mirror Invasion eventu. Jeho konání bývá oznámeno v event kalendáři, na oficiálním webu hry a na našem flotilním fóru. Je tedy vhodné sledovat tyto zdroje.
 • Jdou poslat předměty z jedné postavy na druhou?
  Neboundlé předměty si můžete s ostatními hráči předávat buď přes trade, nebo posílat mailem. Aby bylo možné poslat předmět mailem jako přílohu, je nutné používat k odeslání mailu mailový terminál. Mailový terminál je třeba i k vyzvednutí předmětů. Přístup k mailu přes ikonku s obálkou vedle minimapy nestačí. Pokud chcete poslat předměty z jedné své postavy na druhou svou postavu, stačí do políčka adresáta napsat @handle (část vašeho nicku za zavináčem). K takovému mailu pak mají přístup všechny postavy na vašem účte. Pokud máte odemčené sloty v account bance, můžete si pomocí nich předávat neboundlé předměty z jedné postavy na druhou v rámci jednoho účtu. Account bound předměty jdou předávat pouze mezi postavami na jednom účtě a pouze prostřednictvím account banky.

Bridge Officer systém

 • Kde/Jak seženu další bridge officery?
  Další bridge officery dostáváte jako reward za některé příběhové mise, za dosažení některých levelů a nechají se koupit na exchnage nebo u příslušných důstojníků, kteří je nabízejí. Speciální bridge officeři se také nechají koupit na C-store. Další možností získání bridge officerů je například plnění některých doff recruitment assignmentů, nebo z výměnného programu po dokončení Rank 4 Diplomacy (FED)/Marauding (KDF) commendation kategorie. Bridge officery také můžete získat z některých reputačních systémů, flotilních držav a lobi store.
 • Jaký je rozdíl mezi Common, Uncommon, Rare a Very Rare bridge officery?
  Vzácnost bridge officerů je dělí podle dvou základních parametrů. Jedním z nich jsou ability. Čím vzácnější bridge officer, tím lepší má ability a tím vyšší je úroveň těchto abilit. Například Very Rare bridge officer mívá obvykle některou ze svých abilit na úrovni III. Dalším parametrem jsou tzv. traity (rysy a vlastnosti postavy). Čím vzácnější důstojník, tím lepší traity.
 • Jak odemknu další ability u bridge officera?
  Když příslušnému bridge officerovi přidělíte dostatečné množství expertise bodů, dostanete možnost povýšit ho. Povyšování provedete v okně postavy (klávesa U), kde vyberete příslušného bridge officera a v položce “Career Options” zvolíte “Promote”, nebo v záložce “Skills”, kde vpravo dole kliknete na tlačítko “Promote”. Každého důstojníka můžete povýšit maximálně do hodnosti Commander. Aktuální hodnost důstojníka je limitována tou vaší. Bridge officer nikdy nemůže mít stejnou nebo vyšší hodnost než hráč. Více o bridge officerech na http://www.stowiki.org/Bridge_Officer
 • Jak si změním ability u svých bridge officerů?
  Máte několik možností. Můžete zajít za bridge officer skill trainerem a schopnost koupit. Další možností je možnost vytrénování důstojníků o shodném povolání s hráčovým hráčem samotným. Jaké ability můžete své důstojníky naučit, záleží na tom, do jakých skillů jste si přidělovali skill pointy. Schopnosti pro Bridge officery vám také mohou darovat či prodat ostatní hráči. Více o bridge officerech na http://www.startrekonline.cz/?p=5181 ,  http://www.stowiki.org/Bridge_Officer
 • Mám svého bridge officera v té a té hodnosti a přesto můžu na lodi používat jen jednu jeho abilitu.
  Pokud máte důstojníka v jakékoliv hodnosti a posadíte ho k ensign stanici, vždy můžete používat jen jeho první abilitu. Počet použitelných vesmírných abilit záleží na úrovni stanice, ke které ho posadíte. Pokud však máte bridge officera u stanice s více sloty pro ability a nemůžete používat všechny, je třeba důstojníka povýšit, aby dostal přístup k ostatním svým abilitám.
 • Jak si změním traity u svých bridge officerů?
  Traity jsou u bridge officerů nastaveny napevno, a není možné je změnit. Pokud tedy chce mít bridge officera s odlišnými traity, je třeba pořídit si jiného.
 • Můžou bridge officeři také nosit kity?
  Nemůžou.
 • Chci si přejmenovat bridge officera, jak to mám udělat?
  Stiskněte “U”, v okně postavy vyberte příslušného bridge officera a klikněte vlevo dole na tlačítko “Edit Record”. První přejmenování je zdarma, další stojí energy credity.
 • Dá se zvětšit maximální počet bridge officerů, které můžu mít?
  Počet míst pro bridge officery se vám navyšuje se zvyšující se hodností. Jako gold nebo lifetime member můžete mít více pozic pro bridge officery, a další dostanete jako součást veteran rewardů. Další pozice je možné zakoupit na C-store za ZENy.
 • Jak se zbavím bridge officera, kterého už nepotřebuji?
  Stiskněte klávesu “U”, v okně postavy vyberte příslušného bridge officera a v položce “Career Options” zvolte “Discharge”. Zobrazí se vám dialog, do kterého napište celé jméno důstojníka podle předepsaného vzoru, a potvrďte.
 • Jak si rozšířím bridge officer stanice na lodi?
  Nijak. Počet, typ a úroveň bridge officer stanic je pro každou loď pevně definován.

Duty Officer systém

 • Jak se používá duty officer systém a k čemu je?
  Duty officer systém je v podstatě klikací hra podobná třeba některým webovkám. Posíláte důstojníky na různé mise, za které pak dostáváte rewardy ve formě commendation expů příslušné kategorie a dalších věcí. Hra spočívá v “naklikání” jednotlivých assignmentů. Při jejich naklikání se spustí timer. Pak jen stačí počkat na výsledek příslušně dlouhou dobu. Úspěch/neúspěch každého assignmentu je závislý na pozitivních a negativních povoláních a traitech duty officerů. U každého assignmentu jsou pozitivní vlastnosti označeny zeleně, negativní červeně. Můžete si nastavit své bridge officery jako vedoucí oddělení duty officerů. Tito vedoucí vám pak budou doporučovat duty officery, kteří se nejvíc hodí pro splnění vámi požadovaného assignmentu. Při kritickém úspěchu lodních assignmentů můžete dostat buff na vaši loď. Některé duty officery můžete zařadit do space/ground služby. Budou vám tak přidávat space/ground bonusy. Detailnější informace o zařazování duty officerů do aktivního rosteru najdete v článku http://www.startrekonline.cz/?p=2579 . Duty officer systém se využívá i ke craftingu. Více o duty officerech na viewtopic.php?f=16&t=318  nebo na http://www.stowiki.org/Duty_officer 
 • Kde/Jak seženu další duty officery?
  Další duty officeři se dají pořídit několika způsoby. Duty officer packy získáváte s každým zvýšením své hodnosti. Duty officery můžete také získat plněním duty officer misí z kategorie Recruitment. Za tyto mise získáte buď jednoho duty officera konkrétní kategorie nebo duty officer pack, po jehož použití dostanete určený počet náhodných duty officerů. Při každém zvýšení vašeho commendation ranku v konkrétní kategorii commendation expů získáte token, za který si můžete koupit duty officera dané kategorie. Po spotřebování tohoto tokenu se vám odblokují duty officeři příslušné kvality, které pak můžete kupovat za dilithium. Další možností je replikovat si fotonické duty officery v lodním replikátoru. Po splnění kolonizačních assigment chainů obdržíte také duty officery jako reward. Duty officeři se nechají koupit i na exchange nebo na C-store. Speciální duty officery také můžete získat z reputačního store nebo z minipacků, které lze najít v lock boxech. Obchody na flotilní základně taktéž nabízejí duty officer packy.
 • Dá se rozšířit maximální počet duty officerů, které můžu mít?
  Další místo pro duty officery je možné zakoupit na C-store za ZENy.
 • Dá se rozšířit maximální počet najednou běžících duty officer assignmentů?
  V hangáru flotilní ambasády lze koupit u “Requisition Consumables and Commodities” konzole až tři přídavné sloty pro duty officer assignmenty. První stojí 50000 FC, druhý 75000 FC a třetí 100000 FC.
 • Jde rozšířit maximální počet duty officer slotů pro ground/space aktivní službu?
  Ve flotilní věži v Dysonově sféře je možné u Personnel Officera přikoupit pro ground i space aktivní službu jeden slot v ceně 150000 FC.

Otázky typu “Kde je … ?”

 • Kde je ten a ten systém/planeta?
  Ve většině misí budete muset cestovat po vesmíru na různé planety. V popisu každé mise je (zelenou barvou) uveden sector block a konkrétní sector, ve kterém se planeta nachází. Stačí si tedy pořádně přečíst zadání mise. Stisknutím klávesy M otevřete mapu. Přepnutím do záložky “Galaxy map” zobrazíte mapu celé galaxie i s názvy Sector Blocků a Sectorů v nich. Stačí se tedy podívat, kam potřebujete letět a dále se řídit mapou. Mimo to na http://www.stowiki.org/Alphabetic_list_of_locations existuje seznam všech lokací s informací, ve kterém sektoru se nacházejí.
 • Kde je ten a ten NPC? Potřebuji ho k odevzdání mise.
  Většinu misí můžete odevzdávat prostřednictvím mission journalu v záložce “In Progress”, do kterého se dostanete kliknutím na Hail Starfleet / KDF / Romulan Flotilla ikonu v levém dolním rohu minimapy nebo stisknutím klávesy “J”. Není třeba s každou misí běhat přímo za konkrétním NPC. Pokud byste přesto potřebovali vědět konkrétní umístění NPC, jejich seznam je na http://www.stowiki.org/Category:Non-player_characters
 • Kde je lieutenant Ferra?
  V budově číslo 1 akademie Hvězdné Flotily

Mise a eventy

 • Jak zjistím, kdy probíhá ten a ten event?
  V levém dolním rohu minimapy máte tlačítko “Hail Starfleet / KDF / Romulan Flotilla”. Po kliknutí na něj nebo po stisku klávesy “J” se vám otevře okno, v jehož spodní části máte zobrazen právě probíhající/nadcházející event. Kliknutím na tlačítko “Calendar” otevřete event kalendář, kde můžete vidět termíny konání eventů v aktuálním a nadcházejícím měsíci.
 • Co mám dělat v misi Tour the Galaxy?
  Účelem mise je proletět všechny sectory ve všech zadaných sector blocích ve stanoveném čase. Každý sector block se skládá z jednoho nebo více sectorů. Například Sirius Sector Block se skládá z těchto sectorů: Vulcan Sector, Orion Sector, Risa Sector. Ty všechny musíte proletět, abyste splnili úkol týkající se sector blocku. Totéž musíte udělat i s ostatními sector blocky. Pro lepší orientaci se seznamte s STO mapou galaxie.

Mail, inventář, banka, exchange

 • Kde najdu mail/bank/exchange terminál?
  Mailové, bankovní a exchange terminály najdete na vesmírných stanicích (ESD, DS9, K7, SB-39 Sierra, Captains Table, Drozana Station, Ganalda Station, Fleet Starbase (kromě exchange)), v klingonské i federační akademii, na flotilní ambasádě, ve flotilním dilithiovém dolu, ve flotilní věži v Dysonově sféře, na Qo’nossu, na Bajoru, na New Romulu, na velitelství New Romulu, v Romulan Flotilla, v Battlegroup Omega, v Q’s Winter Wonderlandu, na Rise v hotelu v summer resortu, v baru na planetě Nimbus (kromě exchange), v Dyson Joint Command a v lodním interiéru lodí Tuffli Class Freighter a Suliban Cell Ship. K mailu můžete přistupovat i pomocí ikony s obálkou vedle minimapy. Slouží to však pouze pro textovou komunikaci. Pokud chcete posílat/přijímat předměty, musíte používat mailový terminál. Do banky/mailu/exchange se dá přistupovat i přes comm pad, který můžete získat jako reward za první misi z federační/klingonské/romulanské příběhové linie. Comm pad můžete použít buď z inventáře, nebo ho umístit do ability tray a používat ho jako abilitu. Použitím comm padu přivoláte nákladní loď/sulibanskou cell ship, prostřednictvím které můžete přistupovat ke všem požadovaným službám.
 • Proč mi ten a ten předmět nejde tradenout/dát do fleet banky/dát na exchange/poslat mailem?
  Některé předměty jsou vaším používáním boundlé. Jsou buď bind on pickup (boundnou se při sebrání) nebo bind on equip (boundnou se ve chvíli, kdy se jimi vybavíte vy nebo váš důstojník). Většinou se jedná o předměty vyšší kvality. To, že je předmět boundlý, znamená, že ho už nemůže používat nikdo jiný než vy nebo vaši důstojníci.
 • Proč se mi v bance/inventáři množí tribbly/mizí jídlo?
  Když ponecháte tribbly společně s jídlem, sežerou ho a rozmnoží se. Druh potomka tribbla je závislý na druhu předka a druhu zkonzumovaného jídla. Dají se vyšlechtit nejrůznější druhy tribblů. Více o šlechtění tribblů na http://www.startrekonline.cz/?p=1011.
 • Jde rozšířit banka/inventář?
  Banka a inventář se rozšiřuje s každou další hodností. Další sloty dostanete jako gold nebo lifetime member. Doplňující rozšíření si můžete koupit na C-store za ZENy.

Ovládání a nastavení

 • Můžu si někde nastavit rozložení abilit tak, aby mi vyhovovalo?
  V pravém horním rohu ability tray máte dvě ikonky. Ta první slouží pro otevření okna, kde je nabídka všech dostupných abilit. Odtud si je můžete přesunout do ability tray v případě, že ji nemáte zamknutou (není zaškrtnuto “Lock Tray”). Druhá ikonka slouží k přepínání mezi čtyřmi různými módy zobrazení ability tray.
 • Dají se vyhodit ability umístěné do ability tray?
  Pokud nemáte ability tray zamknutou, podržte na konkrétní abilitě stisknuté pravé tlačítko myši a tahem ji přesuňte mimo tray.
 • Nevyhovuje mi rozložení HUDu. Jde to nějak předělat?
  Stiskněte escape a klikněte na “Rearrange HUD”. Tam si to můžete nastavit podle libosti. Do nastavení HUDu se rovněž můžete dostat stiskem klávesy F12.
 • Mám hru nastavenou na maximální detaily, ale obraz je pořád kostrbatý / rozmazaný. Co s tím?
  Kostrbatost při nastavení na plné detaily může být odstraněna následovně: V “Options” v záložce “Display” je třeba nastavit atribut “Resolution scale” na 1.00. Rozmazanost na plné detaily lze odstranit tímto způsobem: V “Options” v záložce “Graphics” nastavte atribut “Cinematic focus (depth of field)” na “Off”.

Ostatní