6. výročí STO a Czechoslovak Fleet

Od 28. ledna 2010 uběhne rovných 6 let od vydání Star Trek Online a zároveň tomu bude 6 let, kdy byla založena Czechoslovak Fleet. Ač hra samotná byla oficiálně spuštěna 2. února 2010, kdy se také slaví výročí, byla Flotila založena již během early accesu spuštěného o několik dní dříve. Bohužel ze samého počátku dokázala hra většinu lidí stejně rychle odradit jako je před tím dokázala přilákat. Množství chyb, téměř žádná akce pro endgame, balancování jednotlivých class, které na několik let dopředu odpravilo vědce jako rozumně hratelnou postavu, to vše následované dlouhým obdobím bez jediného updatu, protože Atari nemělo nebo nechtělo do hry investovat – proto většina hráčů tehdy hru opustila. Málokdo věřil v její delší přežití, a přesto tu po šesti letech stále je a to v mnohem lepším stavu než dříve.

V poslední době je jak hra tak Flotila poznamenána menšími updaty, kdy není příliš co nového dělat nebo zažívat a starší hráči si tak nacházejí jinou zábavu a aktivita ve hře i Flotile tak trpí. Nezbývá než doufat, že se v blízké době dočkáme nějakého zajímavého updatu, který znovu do hry přitáhne aktivní hráče, protože jak se již v minulosti mnohokrát ukázalo, většina hráčů se s většímu updaty vrací. I přesto se Flotile i hře za poslední rok poměrně dobře dařilo. Stavba flotilní základny druhé divize je téměř dokončená, všechny divize mají nový holding a založili jsme Armádu několika československých flotil. Dokonce jsme se dočkali i Admirality, kterou spousta lidí požadovala od té doby, co poprvé získali hodnost admirála. A po necelých 6 letech se uzavřel kruh a dokončil se příběh s Iconiany, který provázel celou příběhovou linii STO. Nyní nám nezbývá nic jiného než vyčkat na další výročí a bilancovat, jak dopadl rok 2016.

 

fireworks

 

Flotilní akce k 6. výročí

Jako každý rok, i letos se poběží výroční běh na Rise. Pro jeho konání jsme zvolili stejnou trasu ve special event zone jako minulý rok. Start bude na pravé části pláže před hotelem, cíl na levé. Poběží se různým terénem od pobřeží, přes vodu a kamenitou zátoku až po soutěsku a zalesněnou cestu, což může znatelně zamíchat pozicemi. Běží se po svých, takže floatery jsou pro účastníky závodu zakázané. Jinak můžete používat cokoliv. Průběh závodu a dodržování trasy budou hlídat rozhodčí z řad velení, kteří se budou pomocí floaterů pohybovat nad trasou závodu.

Kdy: 30.1.2016, 20:30

Kde: Risa event map, sraz před hotelem

Co s sebou: Uniforma není nutná, můžete přizpůsobit oblečení povaze mapy..=)

 

 

Co se cen pro výherce týče, budou stanoveny podle počtu účastníků, pokud možno tak, aby každý dostal alespoň nějakou odměnu, byť jen za samotnou účast, protože nejdůležitější není vyhrát, ale zúčastnit se.. =)

 

STO akce k 6. výročí

 

C-Store giveaway

Od 26.1. do 1.2. bude každý den v C-Storu k dispozici zdarma jedna z věcí z jeho nabídky. Informaci o tom, co je momentálně k mání zdarma získáte buďto z oficiálních stránek hry, nebo ze samotného C-Storu, kde bývá daná věc v záložce promotions. Zároveň si zkontrolujte jestli se jedná o account unlock nebo je nutné/možné ji vyzvednou i na ostatních postavách.

 

Time and Tide

28. února bude k dispozici nová epizoda Time and Tide, ve které se spolu s kapitáne Walkerem podívám do budoucnosti na podpis smlouvy vedoucí ke vzniku jednotek zaměřených na zachování časové linie a neutralizaci cizích jedinců, kteří by chtěli pro své vlastní zájmy s časovou linií manipulovat.

 

Omega particles

Stejně jako minulý rok, i tento rok bude hlavní pozornost soustředěna na Omega particles minihru, ze které bude znovu možné získat Omega komponenty. Základní, Omega Slivers jde zkombinovat do Omega Shard, které pak sloučíte do Omega Fragment a za určitý počet fragmentů pak vyrobíte speciální upgrade, jehož aplikace nestojí žádné dilithium, ale navíc dodá mnohem více upgrade bodů a má výraznou šanci na critical. Ve zkratce, jedná se o nejlepší upgrade jaký můžete najít.

Abyste jednotlivé části získali, musíte se ponořit do lovení omega molekul po jednotlivých social zones ve hře. Je možné, že se tak dostanete i na místa, kde jste zatím nikdy nebyli (Wolf 359?). V minihře se pohybujete šipkami nebo myší (důrazně doporučujeme myš, budete mnohem rychlejší), a snažíte se zadržet co nejvíce prolétajících částic v jednotlivých liniích. Čím větší skóre máte, tím máte větší šanci na některou z lepších komponent. Ty pak můžete použít v craftu na vytváření komponent nebo samotných kitů.

 

Užijte si výročí!

mikey