Q’s Winter Wonderland 2015

Rok se s rokem sešel a máme tu opět další winter event. Jak bývá zvykem, i letos je rozšířen o nové soutěže, disciplíny a odměny v rázu oslav zimních svátků. Event běží od 03.12.2015 do 15.01.2016. Mapa zřejmě letos znovu dozná změn, minulý rok přibyla oblast pro zimní bitvu s asimilovanými sněhuláky (Tide of Ice) a tento rok se objeví perníková vesnička, na kterou se čas od času budou vrhat naštvaní sněhuláci (Těžce nesou, že perníčci expandují do jejich teritoria). Do Q’s Winter Wonderlandu se tradičně dostanete interakcí s Q. FED (a federační romulané) – Earth Spacedock v hlavní hale před obchody, KDF (a klingonští romulané) – Qo’noS: First City na náměstí před Great Hall. Pro Romulany samotné by pak měl Q dorazit i na terasu Command Centra na Novém Romulu.

 

Nová mapa zatím není nikde k dispozici, tudíž necháváme prozatím starou..

winter_map_2014

Co zůstalo při starém?

Bruslení na zamrzlém jezeře

Ve volném čase si můžete na zamrzlém jezeře nasadit Frosted Boots a vyzkoušet si nejrůznější bruslařské parádičky.

Prozkoumávání formací sněhuláků

Za prozkoumání všech sedmi formací sněhuláků obdržíte čokoládu “Snowman About Town”.

Duty Officer Assignmenty

http://sto.gamepedia.com/Category:Winter_Event_assignments

Závod “Fastest Game on Ice”

Daily mise, kterou lze nabrat od breenského Race Coordinatora stojícího v altánu jednou za 20 hodin. Pro započetí závodu je třeba dát signál breenskému Race Officialovi poblíž startovní / cílové rovinky, který vás postaví na start. Cílem je doběhnout po kluzké ledové dráze do cíle dřív, než váš NPC soupeř, a zároveň neopustit dráhu, což občas bývá celkem složité  :). Splněný úkol odevzdáte Race Coordinatorovi v altánu a jako odměnu obdržíte 40 “Prize Vouchers”. Až jich nashromáždíte 1000, můžete si za ně v Event reputaci pořídit buď Breen Chel Grett Warship, Breen Plesh Brek Heavy Raider, Breen Sarr Theln Carrier nebo nově Breen Rezreth Dreadnought Cruiser. Pokud závod dokončíte desetkrát, získáte čokoládu “Ice Racer”. Dokončením reputačního projektu na jedné postavě se bude daná loď automaticky a zadarmo dostupná na všech ostatních postavách.

Závod “The Fast and the Flurrious”

Zde se na trati utkáte s ostatními hráči. Dvakrát za hodinu (v :30, :37) se spustí minutový odpočet, během kterého se musíte na startu přihlásit do závodu. Účelem je doběhnout po kluzké ledové trati do cíle první a nevyklouznout z ní. Tolerance je zde mnohem přísnější, než v sólo závodu. Na konci je třeba sebrat odměnu dříve, než vám ji vyfoukne někdo jiný. Bohužel, ani letos není možné zkrátit si trať o polovinu skokem v místě, kde jsou si dvě části tratě nejblíže tak, jako tomu bylo ze začátku loňského eventu. Za dokončení závodu jste odměněni “Winter Epohh Tags”. Za první tři místa je odměna vyšší, ostatní dostanou stejnou odměnu za účast. “Winter Epohh Tags” můžete použít ke šlechtění Winter Epohhů u Winter Epohh Researchera, který stojí v altánu. V případě, že se vám v assignmentu povede critical success, připíšete si čokoládu “Snowshoe”. Winter Epohhy pak lze vyměnit za všemožné marky v GPL Conversion Unit. Pokud závod dokončíte dvacetkrát nebo pokud v něm získáte první místo, dostanete čokoládu “Fast and Flurrious”.

Snowball Fight

Jednou za hodinu (:45) napadnou Wonderland sněhuláci! Bojujte s nimi prostřednictvím sněhových koulí, které je možné nasbírat z hromádek rozesetých po celé oblasti, nebo si pořiďte jednu ze sněhových zbraní. Jakmile jich hráči zlikvidují 150, objeví se na zamrzlém jezeře sněhulák Overlord. Občas si na pomoc zavolá miniony, kteří ho healí. V boji se tak zaměřte především na ně. Po porážce Overlorda jsou účastníci v závislosti na míře účasti odměněni common a uncommon winter komoditami, za které si mohou koupit nejrůznější oblečení, vybavení a pety od ferengského Holiday Item Vendora v altánu nebo z obchodu Event reputace. Za účast ve dvaceti bitvách se sněhuláky dostanete čokoládu “Snowball Hero”.

Tide of Ice

Tide of Ice je nejnovější z eventů, který startuje vždy v celou (:15). Asimilovaní sněhuláci se snaží ukořistit ledovou věž a valí se ze srázu v ohromných počtech. Pomozte hrdinným perníčkům v záchraně věže, braňte ledové zdi před sněhuláky a nenechte žádné borgo-sněhuláky proniknout až do tunelu pod věží. Postupně přichází 10 vln sněhuláků ze všech 4 cest najednou, jak je naznačeno na mapě. Za účast v každé vlně je odměna v podobně ozdob. Poslední desátá vlna je sněhová královna, která se objeví dole u věže a na její zneškodnění je časový limit.

Vybavení

V obchodu s winter itemy (který je letos dostupný i přes store Event reputace) tradičně přibyly novinky v podobě turretek, min, metačů sladkostí, dvou nových zbarvení zimního kabátu – bat’leth a lirpa v nové barvě (z předchozích let už nejsou k dispozici), moduly do kitů a další zimní kousky. Některé vybavení vyžaduje účast na jednom eventu “Tide of Ice”, jiné vyžaduje 5x účast a warp jádro a singularita vyžaduje 10x účast. Double-click na šedivý item vám řekne, proč nelze koupit.

Pie Eating

V altánu můžete od Pie Contest Breena nabrat misi “Pie Eating”. Spočívá ve snědení co největšího počtu koláčů ve stanoveném čase ze stolu opodál. Odměnou jsou winter komodity, za které si můžete koupit winter itemy od Holiday Item Vendora.

Winter Invasion

PvE mise pro pět hráčů, kde je třeba bránit perníkovou kolonii proti invazi zlých sněhuláků! Do fronty se lze zařadit buď v altánu interakcí s miniaturou perníkové kolonie mezi Neelixem a Pie Contest Breenem nebo prostřednictvím PvE Queues.

mapa-winter_invasion

Cílem mise je postupovat kupředu perníkovou kolonií a cestou zlikvidovat deset invazních týmů sněhuláků. Zároveň můžete zachraňovat umrzající perníčky a členy rady perníkové kolonie. Sbíráním cukrovinek lze rovněž získat různé buffy pro usnadnění postupu. Za sbírání cukrovinek a zachraňování perníčků se dají získat následující čokolády:

  • 10 cukrovinek – “Nibbler”
  • 25 cukrovinek – “Brought Enough for Everybody”
  • 50 cukrovinek – “Sweet-toothed”
  • 10 zachráněných perníčků – “Gingerhelper”
  • 25 zachráněných perníčků – “Gingerfriend”
  • 50 zachráněných perníčků – “Gingerbuddy”

Na jednom z pěti náhodných míst se také objevuje dárek, jehož sebráním získáte jeden z receptů na výrobu winter jídla. S ním můžete po skočení mise zajít do altánu za Neelixem a nabrat si od něj misi na sehnání surovin pro výrobu jídla. Některé se nechají koupit / replikovat, jiné musíte najít na mapě ve vyznačených oblastech. Pro hotové jídlo stačí zajít zpátky k Neelixovi. K tomu dostanete odměnu v podobě winter komodit. V případě, že se vám povede vyrobit všech 16 druhů jídel, obdržíte čokoládu “Holiday Chef”.

V Yetiho jeskyni v jižní části mapy se pro splnění bonusového úkolu můžete utkat s Yetim! Za jeho porážku získáte winter komodity a čokoládu “Abominable Behavior”. Na samém závěru mise máte za úkol porazit Barona Sněhuláka. Bitva s ním je podobná bitvě s Overlordem ve Snowball Fightu. Je třeba zaměřit se především na miniony, kteří ho healí. Jakmile s ním skoncujete, dostanete odměnu ve formě winter komodit a dárku “Mysterious Box of Cookies and Treats”, jehož rozbalením získáte další winter komodity. V případě, že máte štěstí, padne vám z něj buď perníkový pet, nebo “Frigid Lump of Coal”, kterým se můžete proměnit na sněhuláka!

Co je nového?

Cones of Conduct

Novinku představuje tento rok perníčková vesnička. Někteří perníčci už nechtěli být dále zavřeni ve skleněné kouli a Q je tak pustil mezi nás a sněhuláky. Ti ovšem těžce nesou vpád perníčků do svého teritoria a každou celou hodinu se mu úporně brání. Vždy v (:00) sněhuláci napadnou vesnici a snaží se jí i její obyvatele zmrazit. Perníčci jsou ale vynalézavější než se zdají a mají připravenou obranu včetně děsivého monstra – Snow-Coniana, kterého ale musíte zásobit sladkým sirupem aby se do sněhuláků pustil. Na základě toho, kolik z vesnice ubráníte, budete odměněni.

To je k letošnímu Winter Eventu vše, takže už zbývá jen popřát šťastné a veselé …

mikey