S10,5 – Fleet Research Lab + Armada system

Ve čtvrtek – 16.7.2015 nás s největší pravděpodobností čeká spuštění season 10,5. Kromě rozšíření a posunu v příběhu se objeví i další novinky, tentokrát zaměřené především na flotily. Takže bez dlouhého otálení, co nás čeká? (Jako vždy, kliknutím obrázek zvětšíte..)

 

Research Lab

Research Lab bude novým flotilním holdingem a první državou, kterou budeme mít v Delta kvadrantu. Spolu s Krenimy staví spojenecké flotily výzkumné laboratoře, kde probíhá hlubší zkoumání cestování v čase a samotné ovlivňování časových linií. Velikostně se jedná o podobný holding jako Spire nebo Důl. Obsahuje dvě podsekce – Research a Devekopment. Každá má 3 tiery, spolu s laboratoří samotnou, která má taktéž tři tiery.

Kromě běžného grafického rozšiřování na vyšších tierech přináší vyšší úroveň i přístup k další a lepší výbavě, kterou popíšeme dále. Zároveň je vhodné zmínit přítomnost upgradů na vylepšení vzhledu, které budou postupně dostupné stejně, jako to bylo u starších holdingů. Tak tedy přímo k dostupné výbavě:

Science konzole a sekundární deflektory

Můžeme se těšit na další dávku vědeckých konzolí s různými modifikátory. Stejně tak budou nově dostupné flotilní sekundární deflektory s různými modifikátory.

Kit moduly a kity

Pro ground výbavu ke možné pořídit další dávku fleetových modulů a kit framů, tentokrát jsou ale dostupné i ve verzi Mk XIII. Detailnější pohled níže:

S10,5-kitsAndModulesDoffové a Boffové

V laboratoři bude k dispozici též přísun krenimských boffů a doffů. Vzhledem k zaměří na R&D jsou doffové zaměřeni právě na craft. Nemají žádné aktivní ability, ale disponují speciálním traitem, který vyžaduje jen a pouze mise v laboratoři a taktéž mají specializaci pro danou R&D školu podle toho do kterého oddělení patří. Dostupní jsou ve třech kvalitách, zelená, modrá a fialová.

Další specialitou jsou krenimští boffové, který dokáží snížit cooldown například u vědeckých abilit o 10%. K dispozici jsou různé varianty, všichni jsou však very rare.

Odemknutí slotů

Spolu s upgrady přichází i zajímavá možnost odemknout si navíc další slot pro ship traity, reputace či R&D školu. Obrázek mluví za vše:

S10,5-TraitUnlocksMise

Na závěr je vhodné zmínit některé zajímavé mise, které lze na holdingu najít. Jsou postaveny jako daily mise, teda opakovatelné jednou za 20 hodin. Jedná se o doff mise, které umožňují získat kromě normálních odměn i xp do určité školy, a dále pak vlastní mise, kdy vždy dostanete za úkol craftit konkrétní věc a za odměnu pak získáte xp pro danou školu a různé materiály pro craft, včetně těch very rare.

Doff mise:

S10,5-Doff

Craft mise:

S10,5-CraftMise

To je k Laboratoři vše, na závěr ještě jeden podhled na plně vylepšenou laboratoř

screenshot_2015-07-12-08-51-21

 

 

Armada

Armada je nový flotilní systém, který po více než dvou letech konečně umožňuje to, co mnozí žádali již dávno, a to v podstatě spojit jednotlivé flotily do většího celku. Co to reálně znamená? Flotily se se vzájemným souhlasem připojí do Armády, jakési super-flotily, která zastřešuje svých 13 členů – flotil. Maximum je 13, minimum je 2. Armáda má tři pozice, podle kterých plynou dané flotile bonusy:

  • Alpha – jediná pozice v armádě. Alpha získává největší bonus do skill pointů (1% sklil pointy bonus a 0,25% sleva na dilithium za 1 tier armády)
  • Beta – 3 pozice v armádě. Beta získává vyvážený bonus sklil pointů a dilithia (0,5% sklil pointy bonus a 0,5 % sleva na dilithium za 1 tier armády)
  • Gamma – 9 pozic v armádě. Gamma získává největší bonus do slevy na dilithium (0,25% sklil pointy bonus a 1% sleva na dilithium za 1 tier armády)

Armáda samotná má Tiery stejně jako flotily. Součet levelů flotily určuje level armády a od něho se odvíjí její tier. Tier I je level armády 20, dále pak každých dalších 20 levelů přidává 1 tier až do maximálního levelu 500. Za každý tier se armádě zvyšují bonusy, a to o základní hodnotu (uvedena výše).

Přispívání do ostatních flotil

Armády přináší to, co se doposud řešilo přestupy z jedné flotily do druhé. Můžete přispívat do ostatních flotil bez nutnosti se někam přesunovat. Kliknutím na flotilu v armádě se dostanete na přehled jejích holdingů a po jejich rozkliknutí uvidíte aktivní projekt a budete mít možnost zde přispět, stejně jako kdyby to byla vaše domovská flotile. Lépe je to vidět na následujícím pohledu, kde je vidět aktivní projekt v beta flotile:

S10,5-Armada

 

 

Czechoslovak Fleets a Armada

Flotily pod Czechoslovak Fleets budou samozřejmě reagovat na vznik tohoto nového systému a v nejbližší době po spuštění bude vytvořena armáda, prozatím jak na federační, tak na klingonské straně, jelikož cross-faction armády nebudou alespoň ze začátku podporovány. Naším finálním cílem je samozřejmě mít všechny flotily pod jednou armádou, zde jsme však omezeni Crypticem. Jsme otevřeni možnosti přijmout do armády další české flotily, pokud o to projeví zájem a my s tím budeme moci souhlasit.