Novinky v STO: ročník I, série 33

Tier 6 lodě

Byly zveřejněny specifikace dvou federačních, jedné klingonské a jedné romulanské tier 6 lodě. K nahlédnutí jsou zde:
http://www.arcgames.com/en/games/star-trek-online/news/detail/7006953-tier-6-starships

Specializace kapitánů

Každý hráč od levelu 50 bude mít možnost postupovat v novém systému specializací. I po získání maximálního levelu bude možné při každém naplnění skill point baru získat jeden specialization point, který bude možné použít k odemčení nových abilit a efektů. Podle vývojářů bude možné získat veškeré nabízené ability ze specializace. Pokud hráč dosáhne tohoto stádia, další specialization pointy budou automaticky převáděny na dilithium.

Specializace se dělí na primární a sekundární. Hráč může mít vždy nastavenu jako aktivní jednu primární a jednu sekundární specializaci. Se spuštěním Delta Rising bude ve hře jedna primární (Intelligence Officer) a dvě sekundární (Pilot a Commando) specializace. V budoucnu by měly být přidávány další specializace, takže už opravdu nebudeme vědět, co dřív grindit. Být ve stavu “mám všechno” už asi brzy nebude tak docela možné.

Bug Hunt

Nová PvE mise pro více hráčů od levelu 50. Nejspíš bude sloužit pro grind Delta Alliance reputace. Dostupná bude ve verzích Normal, Advanced a Elite. Cryptic slibuje, že Elite verze bude opravdu chuťovka. Má se jednat o ground akci, kde budete bojovat s jakýmsi inteligentním hmyzem v jeho hnízdě …

Gear Upgrade Event

Ještě před spuštěním Delta Rising nám Cryptic přináší možnost vyzkoušet si upgrady itemů. Tech Upgrady jsou nyní přístupné jako předměty, které se dají vycraftit. Pomocí nich máme nyní možnost vylepšit svůj equip až na Mk XIII o vzácnosti Ultra Rare.

Upgrade Techy jsou rozděleny podle R&D škol. Čím lepší tech použijete, tím větší bude efektivita vašich upgradů. Úroveň vyrobitelných techů je závislá na levelu školy.

 • level 5 – Basic Tech Upgrade
 • level 10 – Improved Tech Upgrade
 • level 15 – Superior Tech Upgrade

R&D packy na C-Store teď navíc obsahují Upgrade Acceleratory, které zlepšují výsledky vylepšení. Během následujících dní pak budete moci získat od Lieutenanta Shelbyho na ESD (FED) / Commandera Hugora na Qo’noSu (KDF) / Lieutenanta Tirara na New Romulus Command (ROM) různé upgrade techy:

 • 25.09. – 29.09.
  • 3x superior ground gear tech upgrade
  • 3x superior shield tech upgrade
  • 1x major tech accelerator
 • 02.10. – 06.10.
  • 3x superior science tech upgrade
  • 3x superior engineering tech upgrade
  • 1x major tech accelerator
 • 09.10. – 13.10.
  • 3x superior beam tech upgrade
  • 3x superior cannon tech upgrade
  • 3x superior projectile tech upgrade
  • 1x major tech accelerator

Sedmá z Devíti

Sedmá se na žádost admirála Tuvoka připojí k Operaci Delta Rising jako vědecký poradce na lodi U.S.S. Callisto, která zkoumá stanici nalezenou poblíž Tureiského prostoru.

Research and Development Bonus Weekend

Od 25. do 29. září / septembra běží event zaměřený na craft. Balíky z C-Store nabídnou o 11 materiálů, 3 komponenty a 1 catalyst více. Packy za PvE pak budou dávat o 6 (normal) / 8 (elite) materiálů navíc spolu s šancí (na elite vyšší) na catalyst. Sbírání materiálu na herních mapách bude dávat o 2 materiály navíc a k tomu 10 dilithia a šanci na catalyst. Všechny R&D projekty dokončené během tohoto eventu budou také dávat o 50% více expů do dané školy.

The Battle of Korfez

Crossfaction space PvE pouze pro hráče na lvl 60, dostupná jen na elite obtížnost. Hráči budou pomáhat bránit Benthanům a Tureiům Korfez 4, kterého se snaží zmocnit Vaadwaurové. Potkáme tam Harryho Kima jako kapitána U.S.S. Rhode Island ;).

STO Community Podcasty

Rozhovory s Philem Zeleskim, Alem Riverou, Nickem Duguidem a Philem Farklayem ohledně Delta Rising a příbuzných témat. Koho by to zajímalo, najde to zde:

Delta Rising Livestream

27. září / septembra pořádá komunitní manažer CaptainSmirk další livestream. Připojí se i content designérka Kate Bankson. V průběhu můžete soutěžit o herní klávesnici Alienware TactX a další ingame ceny.

Zveřejněny další dvě rasy

APU (Automatic Personnel Units)

Rasa androidů stvořená dvěma civilizacemi, které mezi sebou vedly válku. Byli vyvinuti jako náhrada za válečné ztráty. K napájení jim slouží chromodynamické články, které jsou nereplikovatelné, takže znemožňují androidům reprodukci. Díky velké míře destrukce obě civilizace uzavřely mír, ale androidé pak zničili své tvůrce a pokračují ve jejich válce až dodnes. B’Elanna Torresová však v době pobytu Voyageru v Delta Kvadrantu našla způsob, jak vyrobit napájecí moduly. Když si však uvědomila, co by to znamenalo, svou práci zničila. Obě frakce APU nadále pokračují ve válce, přičemž jejich nejvyšší prioritou je získat chromodynamické články.

Tureiové

Známe je z Voyageru, kde v subprostorových koridorech zatlačili posádku a donutili ji přistát s lodí na neobyvatelné planetě. Objevili tam trosky města a zbytky civilizace Vaadwaurů – původních vlastníků koridorů, kteří byli poraženi a považování za vyhlazené po 900 let. Tureiové vedli alianci, které se podařilo porazit Vaadwaury a získat koridory pod svou kontrolu. Poté se však proti svým spojencům obrátili a koridory si přivlastnili pouze pro sebe.

Použité zdroje