Kde seženu flotilní uniformu ?

Flotilní uniforma dává všem najevo, že jste členy jedné z divizí Společenství Československých Flotil. Její nošení je ale povinné pouze během slavnostního povyšování a doporučené během společných flotilních akcí. Proto je dobré mít ji vždy při sobě.

!!! Pozor: Flotilní uniformy u romulanských postav jsou momentálně velmi problematickou záležitostí, a tak jsou při slavnostním povyšování dočasně (dokud to neopraví, pravděpodobně tedy navždy) nepovinné. Pokud si však chcete nastavit romulanskou uniformu ručně, použijte prosím následující návod pro romulanské postavy. !!!

!!! Varování: Pro ruční nastavení federační uniformy použijte prosím následující návod, obsahující seznam jednotlivých součástí uniformy a barevné zbarvení pro jednotlivé flotilní hodnosti:

Federační uniformy: http://www.startrekonline.cz/wp-content/uploads/2014/09/czsk_fleets_uniform_code-fed.pdf 

Klingonské uniformy: http://www.startrekonline.cz/wp-content/uploads/2014/09/czsk_fleets_uniform_code-kdf.pdf

Romulanské uniformy: http://www.startrekonline.cz/wp-content/uploads/2015/11/czsk_fleets_uniform_code-rom.pdf

!!!

Následuje návod, jak si ji pořídit:

Nejdříve musíte navštívit krejčího (tailor). Ten se nachází na každé majoritní hvězdné základně, na flotilní základně nebo na akademii. Po interakci s krejčím se vám otevře úvodní obrazovka s přehledem vašich vzhledů. Pokud máte volný slot pro uniformu, klikněte na tlačítko “Create”, pokud máte všechny sloty obsazené nebo chcete upravit existující uniformu, klikněte na tlačítko “Modify”.

u001

V následující obrazovce pokračujte kliknutím na tlačítko “Uniform”, čímž se dostanete k úpravě uniformy.

u002

U atributu “Fleet Uniform” rozklikněte nabídku. Zobrazí se vám seznam uniforem odpovídajících vaší flotilní hodnosti. Z nich si zvolíte tu, která odpovídá povolání vaší postavy, aneb T/Tactic – tactical officer, E/Enginner – engineering officer, S/Science – science officer

u003

Z nabídky atributu “Emblem – Character” zvolte “Fleet Emblem”. Zobrazí se vám na rukávu tak, jak vidíte na vzorovém obrázku. !!! Fleet Emblem je povinnou součástí flotilní uniformy !!!

u004

Povinnou součástí flotilní uniformy je rovněž herní hodnost vaší postavy. Ta se nastavuje pomocí atributu “Rank”. Z rolovací nabídky pak vyberte vaši aktuální hodnost (logicky je to ta nejvyšší dostupná). Zobrazí se vám na límci uniformy tak, jak je vidět na vzorovém obrázku. Pozor! U klingonů se nastavuje herní hodnost postavy atributem “Sash”. Taktéž vyberete nejvyšší dostupnou hodnost. Zobrazí se vám jako šerpa přes hruď.

u005

Zbarvení insignií označujících vaši herní hodnost nastavte na barvu podle návodu a odpovídající flotilní hodnosti (viz níže) tak, jak je vidět na vzorovém obrázku. Pozor! U klingonů se zbarvení šerpy nemění.

u006

Gratulujeme k dokončení vaší flotilní uniformy! Nyní jen potvrďte nastavení tlačítkem “Purchase” v pravém dolním rohu obrazovky.

u007

Předdefinované součásti flotilní uniformy ani jejich zbarvení neměňte! U ženských postav je však tolerováno změnit kalhoty na sukni a vybrat si jiné boty.

Povolené odchylky uniformy:

Uniformu je do určité míry možné upravit tak, aby to nenarušovalo její celkový ráz, ale více odpovídalo vkusu jejího majitele. Jedná se například o:

  • přidání rukavic k uniformě
  • záměna kalhot za sukně u ženských postav (při zachování barev)
  • záměna standardní odyssey uniformy na dress verzi odyssey uniformy
  • použití jiných bot nebo pásku, případně barev, obzvláště v případě sukně
  • přidání další výstroje na uniformu, pokud nezakrývá příliš velké části uniformy

!!! Může se stát, že se vám některá z částí uniformy nenastaví správně (zůstane vám původní hořejšek uniformy apod.) V tomto případě si ho prosím přenastavte ručně podle výše uvedeného linku červeném varování !!!

Flotilní uniformu si můžete obléct kliknutím na tlačítko “Wear” v obrazovce s přehledem vašich vzhledů (viz první obrázek) kdykoliv, když jste u krejčího. Pro změnu uniformy však nemusíte pokaždé chodit za krejčím. Vždy, když jste v groundu, stačí kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu vaší postavy v levém horním rohu obrazovky, zvolit “Change outfit” a vybrat flotilní uniformu.